Vi använder kakor (cookies) för att förbättra din upplevelse av vår webbplats. Genom att surfa vidare accepterar du dessa kakor. Läs mer om cookies.

Barnomsorg och Skola

Hem / Barnomsorg och Skola / Organisation / Barn- och utbildningskontoret

Barn- och utbildningskontoret

  • Förvaltningschef

    Anders Palmgren
    Barn- och utbildningskontoret
    Storängsallén 20
    614 80 Söderköping
    anders.palmgren@soderkoping.se
    Telefon: 0121-181 75

  • Sakkunnig gymnasium-vux/utredare

    Ingrid Palgård
    Barn- och utbildningskontoret
    Storängsallén 20
    614 80 Söderköping
    ingrid.palgard@soderkoping.se
    Fax: 0121-185 83
    Telefon: 0121-186 92

  • Områdeschef Samlad elevhälsa

    Cecilia Karlsson
    Barn- och utbildningskontoret
    Storängsallén 20
    614 80 Söderköping
    cecilia.karlsson@soderkoping.se
    Telefon: 0121-184 07

  • Utvecklingsledare

    Kristin Österström
    Barn- och utbildningskontoret
    Storängsallén 20
    614 80 Söderköping
    kristin.osterstrom@soderkoping.se
    Telefon: 0121-182 34

  • Nämndsekreterare Barn- och utbildningsnämnden

    Karolina Andersson
    Barn- och utbildningskontoret
    Storängsallén 20
    614 80 Söderköping
    barnochutbildningsnamnden@soderkoping.se
    Telefon: 0121-181 77

  • Administrativ assistent

    Birgitta Wiman
    Barn- och utbildningskontoret
    Storängsallén 20
    614 80 Söderköping
    birgitta.wiman@soderkoping.se
    Telefon: 0121-181 48

  • Ekonomiadministratör

    Helena Svensson
    Barn- och utbildningskontoret
    Storängsallén 20
    614 80 Söderköping
    helena.svensson@soderkoping.se
    Telefon: 0121-184 10

    Hit kan du vända dig med frågor om förskolekö och turordning i de fristående förskolorna.

  • Ekonomiadministratör

    Ulla Samuelsson
    Barn- och utbildningskontoret
    Storängsallén 20
    614 80 Söderköping
    ulla.samuelsson@soderkoping.se
    Telefon: 0121-181 74

    Hit kan du vända dig med frågor om förskolekö och turordning.

  • Utvecklingsstrateg

    Andreas Wetell
    Utvecklingsstrateg med särskilt ansvar för digitalisering
    Barn- och utbildningskontoret
    Storängsallén 20
    614 80 Söderköping
    andreas.wetell@soderkoping.se
    Telefon: 0121-182 12