Barnomsorg och Skola

Hem / Barnomsorg och Skola / Organisation / Kontakter rektorer

Kontaktuppgifter rektorer

  • Rektor Nyströmska skolan

    Anders Forsberg
    Nyströmska skolan
    Östra Rydsvägen 8
    614 32 Söderköping
    anders.forsberg@soderkoping.se
    Telefon: 0121-184 18

    Ansvarig för gymnasieskolans lärlingsprogram:
    Barn- och fritidsprogrammet
    Bygg- och anläggningsprogrammet
    Fordon- och transportprogrammet
    Industriprogrammet
    Vård- och omsorgsprogrammet
    Komvux

  • Rektor Nyströmska skolan

    Lize- Lott Kempe Kreutz
    Nyströmska skolan
    Östra Rydsvägen 8
    614 32 Söderköping
    lize-lott.kempe.kreutz@soderkoping.se
    Telefon: 0121-18473

    Ansvarig för:
    Ekonomiprogrammet
    Naturvetenskapsprogrammet
    Samhällsvetenskapsprogrammet
    Introduktionsprogrammen
    Särskild utbildning för vuxna (Särvux)
    Yrkeshögskolan

  • Rektor Nyströmska skolan

    Patrik Franzén
    Nyströmska skolan
    Östra Rydsvägen 8
    614 80 Söderköping
    patrik.franzen@soderkoping.se
    Telefon: 0121-18260

  • Rektor Bergaskolan

    Erik Fredriksson
    Bergaskolan
    Skepparvägen 4
    614 30 Söderköping
    erik.fredriksson@soderkoping.se
    Telefon: 0121-187 60

  • Biträdande rektor Bergaskolan

    Sara Westling
    Bergaskolan
    Skepparvägen 4
    614 30 Söderköping
    sara.westling@soderkoping.se
    Telefon: 0121-185 92

  • Rektor Östra Ryds skola

    Maria Strömbäck-Adolfsson
    Östra Ryd skola
    Kulefallsvägen 7
    614 96 Söderköping
    maria.stromback-adolfsson@soderkoping.se
    Telefon: 0121-181 85

    Enhetschef 
    Team Nova och Focus fritidsgård

  • Rektor Västra Husby skola

    Tony Eriksson
    Västra Husby skola
    Grönlundsvägen 1 b
    605 96 Norrköping
    tony.eriksson@soderkoping.se
    Telefon: 0121-185 95

  • Rektor Ramunderskolan

    Ramunders rektorsområde
    Charlotte Matsson
    Ramunderskolan
    Ringvägen
    614 31 Söderköping
    charlotte.matsson@soderkoping.se
    Telefon: 0121-183 60

    Även ansvarig för Team Spiran.

  • Biträdande rektor Ramunderskolan

    Ramunders rektorsområde
    Claes Henke
    Ramunderskolan
    Ringvägen
    614 31 Söderköping
    claes.henke@soderkoping.se
    Telefon: 0121-18197

  • Rektor Björkhagaskolan

    Björkhaga rektorsområde
    Elisabeth Persson
    Björkhagaskolan
    Storängsparken 4
    614 32 Söderköping
    elisabeth.persson@soderkoping.se
    Telefon: 0121-185 61

  • Biträdande rektor Björkhagaskolan

    Björkhaga rektorsområde
    Åsa Björkdahl
    Björkhagaskolan
    Storängsparken 4
    614 32 Söderköping
    asa.bjorkdahl@soderkoping.se
    Telefon: 0121-187 42

  • Rektor Skönbergaskolan och Sankt Anna skola

    Skönbergaskolan
    Olle Andersson
    Skönbergaskolan
    Sparvstigen 1
    614 31 Söderköping
    olle.andersson@soderkoping.se
    Telefon: 0121-185 18

  • Rektor Mogata skola

    Katarina Ortheden
    Varstensvägen
    614 90 Söderköping
    katarina.ortheden@soderkoping.se
    Telefon: 0121-183 16

  • Rektor område A

    Maria Palmgren
    Barn- och utbildningskontoret
    Storängsallén 20
    614 80 Söderköping
    maria.palmgren@soderkoping.se
    Telefon: 0121-183 57

    Ansvarsområden:
    Västra Husby förskola
    Östra Ryds förskola

  • Rektor område B

    Bassam Mourad
    Barn- och utbildningskontoret
    Storängsallén 20
    614 80 Söderköping
    bassam.mourad@soderkoping.se
    Telefon: 0121-183 28

    Ansvarsområden:
    Engelns förskola
    Prästkragens förskola
    Skönberga förskola

  • Rektor område C

    Monika Lundqvist
    Barn- och utbildningskontoret
    Storängsallén 20
    614 80 Söderköping
    monika.lundqvist@soderkoping.se
    Telefon: 0121-186 30

    Ansvarsområden:
    Högby förskola
    Solängens förskola
    Sankt Anna förskola
    Förskoleteamet
    Administrativ chef

  • Rektor område D

    Maria Johansson
    Kommunhuset
    Storängsallén 20
    614 80 Söderköping
    maria.johansson3@soderkoping.se
    Telefon: 0121-181 00

    Ansvarsområden:
    Snövelstorp förskola
    Alboga östra förskola
    Alboga västra förskola

  • Rektor område E

    Catherine Molander
    Barn- och utbildningsförvaltningen
    Storängsallén 20
    614 80 Söderköping
    Telefon: 0121-183 49

    Ansvarsområden:
    Mogata förskola
    Björklunda förskola
    Kullborgs förskola

Vi använder kakor (cookies) för att förbättra din upplevelse av vår webbplats. Genom att surfa vidare accepterar du dessa kakor. Läs mer om cookies.